Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^Powrót na górę
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Gdy Twój kot:

 • załatwia swoje potrzeby poza kuwetą
 • znaczy moczem meble
 • atakuje ręce i nogi domowników
 • drapie meble i przedmioty
 • szaleje i nie pozwala Ci spać w nocy
 • nie dogaduje się z innymi zwierzętami w domu
 • nie daje się brać na ręce, unika dotyku
 • nadmiernie wylizuje swoje futro lub jest otyły
 • stale siedzi pod szafą i przemyka się pod ścianami

RAZEM MOŻEMY TO ZMIENIĆ!
Umów się na konsultację i uzyskaj fachową poradę
POMOC, GDY KOT SPRAWIA PROBLEMY

ul. Piotrowskiego 16/8, Bydgoszcz

biuro@hoteldlakotabydgoszcz.pl | tel. 663-733-733

GALERIA

GOŚCIMY

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

POMOC ZOOPSYCHOLOGA

ZOOPSYCHOLOG TO SPECJALISTA OD RELACJI CZŁOWIEK-ZWIERZĘ TWOARZYSZĄCE.

Moja praca polega na pomaganiu właścicielowi kota w lepszym zrozumieniu jego potrzeb i zachowań oraz doradzaniu w jaki sposób można stworzyć satysfakcjonującą dla obu stron relację człowieka ze zwierzęciem.

KIEDY JEST POTRZEBNA POMOC ZOOPSYCHOLOGA?

Przede wszystkim, gdy Twój kot:
- załatwia swoje potrzeby poza kuwetą
- znaczy moczem meble
- atakuje ręce i nogi domowników
- drapie meble
- nie dogaduje się z innym kotem lub/i psem
- nie daje się brać na ręce, unika dotyku
- nadmiernie wylizuje swoje futro/sierść

Ale także....

- gdy masz zamiar zaopiekować się kotem i chcesz zrobić to jak najlepiej oraz nie popełnić błędów, zwłaszcza gdy to jest pierwszy kot w Twoim życiu lub zwierzę przygarnięte ze schroniska.

- gdy zamierzasz przyjąć od swój dach kolejnego kota czyli "dokocić dom" :)

To naprawdę ważne, by właściwie przeprowadzić "dokocenie", gdyż w przypadku pojawienia się sublokatora Twój kot może zacząć gwałtownie bronić "swojego terytorium" czy też na różne sposoby okazywać swoje niezadowolenie z nowej sytuacji, co jest bardzo naturalnym zachowaniem kotów.

DOŚWIADCZENIE

Problemy z kocim zachowaniem znam z "własnego podwórka". W ciągu wielu lat życia z kotami pod jednym dachem oraz prowadzenia domu tymczasowego doświadczyłam ze strony moich ulubieńców znaczenia moczem przedmiotów, załatwiania potrzeb fizjologicznych na łóżko,  niezauważalnego zastraszania kota przez kocich współlokatorów (widać dopiero efekty); miałam również do czynienia z kocurkiem, który nie wychodził z ukrycia i nie korzystał z kuwety.

JAK WYGLĄDA KONSULTACJA ZOOPSYCHOLOGA?

Nasze spotkanie, odbędzie się w Twoim domu, abym mogła poznać zachowanie kota w jego środowisku życia. Najlepiej będzie, jeśli w spotkaniu, trwającym 1-2 godziny wezmą udział wszyscy domownicy. W czasie rozmowy będę chciała dowiedzieć się jak najwięcej o zgłaszanym problemie, a także będę pytać o:
- stan zdrowia
- wiek i historię zwierzęcia
- sposób odżywiania
- codzienną aktywność (zabawa, toaleta, sen, kontakt z właścicielem i innymi ludźmi oraz zwierzętami).

Wspólnie postaramy się zdefiniować problem/problemy i określić cel, jaki chcemy osiągnąć rozpoczynając terapię. Przedstawię wskazówki co do dalszego postępowania z kotem, mające na celu wyeliminowanie niepożądanych zachowań i utrwalenia tych oczekiwanych zachowań.

Po spotkaniu przygotuję w formie pisemnej podsumowanie ustaleń i zaleceń.

 W czasie trwania terapii konieczne jest stosowanie się do zaleceń, pilne obserwowanie swojego kota i notowanie zmian jakie zachodzą w jego postępowaniu. Przez ten czas można kontaktować się ze mną, aby się upewnić, czy postępuje się prawidłowo lub o coś zapytać czy wyjaśnić.

CENNIK
Konsultacje zoopsychologiczne:
Pierwsza wizyta: od 70 zł (60 minut) – do 100 zł (120 minut), kolejne wizyty - 60 zł.

Cena obejmuje dodatkowe porady i wyjaśnienia w czasie kontaktów mailowych i telefonicznych po wizycie.
Do ceny doliczane będą koszty dojazdu poza Bydgoszcz.

 

UPRAWNIENIA
Kwalifikacje do wykonywania zawodu zoopsychologa, potwierdzone certyfikatem nr 043/10, zdobyłam w 2010 roku w Europejskim Studium Psychologii Zwierząt i Wiedzy Praktycznej (www.zoopsychologia.pl).

 

 

 

O MNIE

Nazywam się Sylwia Komorowska-Rutkowska. Odkąd sięgam pamięcią uwielbiałam koty, psy i inne zwierzątka futerkowe. Mieszkałam z Ciapką, Pimpusiem, Kolesiem, Supłem, Kickiem, CzyKitą, Pafnucym, Kiziutkiem (oczywiście nie ze wszystkimi naraz:). Historię zwierzaków w moim życiu przedstawiam poniżej.

WOLONTARIAT DLA FUNDACJI

Pomagałam bezdomnym kotom prowadząc dom tymczasowy dla podopiecznych Fundacji. Ta działalność bardzo wzbogaciła moje doświadczenie w opiece nad kotami.

WYKSZTAŁCENIE

Ukończyłam Europejskie Studium Psychologii Zwierząt i wiedzę tam zdobytą oraz własne doświadczenie wykorzystuję opiekując się gośćmi Grand Kotelu oraz pomagając właścicielom, którzy mają problemy z zachowaniem swoich kotów.

KOTY - MOJE HOBBY

Opieka nad kotami sprawia mi autentyczną przyjemność. Lubię je obserwować i poznawać ich osobowość. Widzę jak bardzo moim klientom zależy na swoich kotach, jak bardzo troszczą się o ich dobre samopoczucie, jak przeżywają rozłąkę z nimi. Drodzy Państwo, mi również na tym zależy i dokładam wszelkich starań, by Goście Kotelowi czuli się jak najlepiej; staram się by Państwa koty się nie nudziły, gdyż wiem, że nic tak nie poprawia kociego samopoczucia jak głaskanie i zabawa.

ZWIERZAKI W MOIM  ŻYCIU

Gdy miałam cztery lata, w naszym domu pojawiła się Ciapka – mała suczka, kundelek. Ciapka też lubiła koty i chciała opiekować się każdym zwierzątkiem mniejszym od niej; wsławiła się obroną kociaka przed innymi psami oraz "matkowaniem" śwince morskiej. Świnka została niemal "zagłaskana", straciła apetyt i trzeba było dla jej zdrowia dozować czas spędzany z Ciapką. W końcu ja i Ciapka doczekałyśmy się też swojego kota. Ciapka darzyła kociaka wielkim uczuciem, które manifestowała przytulaniem go i wylizywaniem aż do przemoczenia kociego futerka. Pimpuś wyrósł na ogromnego kocura ( już w wieku 1 roku ważył 7 kg, potem 9 kg), gdy się wylegiwał zajmował dwa taborety lub większość mojego biurka. Pimpek nauczył się otwierać drzwi naciskając klamkę, sypiał w łóżku ze mną lub moim tatą, na dwór wychodził razem z Ciapką. Podczas jednego z wieczornych spacerów Ciapkę przewrócił jakiś owczarek niemiecki, wtedy z ciemności skoczył na niego jej prywatny tygrys – Pimpuś i pogalopował na jego grzbiecie.

Kot, który znaczył teren...

Do naszego domu następnie zawitał Koleś czyli kot Pimpusia. Koleś przybłąkał się do nas w czasie ulewy jako przemoknięty kociak. Razem z Pimpkiem bawili się, spali, przytulali. Wkrótce przyniosłam im z podwórka następnego towarzysza – porzuconego malucha – Supełka, który został przyjęty do gromady przez starszych kolegów. Supeł był bardzo sympatyczny, lecz, gdy podrósł, znaczył moczem meble. Dziś wiem, co robić w takich sytuacjach :)

Kocica w rui...

W czasie studiów przygarnęłam chorego na katar piwnicznego kociaka – Zuzę. Zamieszkała w studenckim mieszkaniu i szybko wyzdrowiała. Zuza spała na mnie lub na koleżance, a bawiła się aportując nam zabawki, jak pies! Może dlatego, że towarzyszem jej zabaw był szczeniak koleżanki. Dzięki Zuzi miałam okazję doświadczyć, co to znaczy kocica w rui... Sterylizacja to najlepsze rozwiązanie!

Tania karma...

Pewnego ranka, jeszcze leżąc w łózko usłyszałam głośne miauczenie – to na podwórku czarno-biały maluszek skarżył się na swój los. Oczywiście wzięłam go do domu. Kicek miał problemy z układem trawiennym, na jego przykładzie dowiedziałam się jakim bezsensem jest karmienie kotów karmą z marketu o niskiej zawartości mięsa oraz jak wartościowa i ekonomiczna (a tylko z pozoru droga) jest karma renomowanych firm. Kicek przeprowadził się ze mną z rodzinnego miasta do Bydgoszczy i został szeryfem na podwórku na Błoniu. Do domu wracał o drugiej lub czwartej nad ranem – tak się darł pod blokiem, że nie było wyjścia, tylko zejść po kota z drugiego piętra, w piżamie. Po przeprowadzce na Szwederowo trzeba było schodzić z czwartego piętra, gdzie również doskonale było Kicka słychać. Na szczęście nie wracał już w nocy, ale i tak moi sąsiedzi doszli do wniosku, że on tak wrzeszczy z głodu (a oczywiście był bardzo dobrze odżywionym przedstawicielem gatunku), a Kicek po prostu uważał, że zawsze jest w nieodpowiednim miejscu - gdy był w domu chciał na podwórko i odwrotnie.

Koty i dziecko...

Z wakacji w górach, przywiozłam dwa urocze kociaki - CzyKitę i Pafnucego. Po prostu po tygodniu znajomości nie mogłam się z nimi rozstać... Spędziły kocie dzieciństwo na moich kolanach i były świetnym "okładem na ciążę":) A potem okazało się, że nic tak nie zachęca dziecka do raczkowania, jak przechadzający się kot. Mój synek, gdy zaczął chodzić, miał z CzyKitą taki układ, że ona nie "skarży" o łapaniu za ogon, a on nie płacze z powodu delikatnego zarysowania rączki kocim pazurkiem.

Tymczasowo czyli do dziś...

Kiziutek był pierwszym kotkiem, który trafił do mojego domu tymczasowego. Był tak uroczy, że po trzech dniach zdecydowałam, że zostaje u mnie na stałe.
A teraz Grand Kotel jest moim źródłem kontaktów z kolejnymi przesympatycznymi przedstawicielami Kociego Rodu.

Do zobaczenia w Grand Kotelu!

 Sylwia

  

BEZPIECZEŃSTWO GOŚCI

 W celu zapewnienia bezpieczeństwa gościom do hotelu przyjmowane są koty zaszczepione przeciw chorobom zakaźnym, odrobaczone i zabezpieczone przed pchłami (obróżka przeciwpchelna lub kropelki). Istnieje możliwość zaaplikowania kropelek na miejscu za dodatkową opłatą.

Kotki przebywają w osobnych "pokojach" dlatego nie są narażone na nieprzyjazne zachowania pozostałych gości hotelowych.

 

REZERWACJA

W celu zarezerwowania miejsca w hotelu prosimy o wypełnienie poniższego formularza rezerwacji.
Potwierdzenie rezerwacji zostanie wysłane na podany przez Państwa adres e-mail.
Przy kolejnej rezerwacji wystarczy wysłać e-mail ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz informacjami o dacie i godzinie przyjazdu/wyjazdu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Konto do wpłaty zaliczki:

11 1050 1139 1000 0091 0513 634
ING, Sylwia Komorowska-Rutkowska, ul Piotrowskiego 16/8, Bydgoszcz

Istnieje także możliwość dokonania rezerwacji osobiście w hotelu, po uprzednim telefonicznym umówieniu spotkania.

W dniu przyjęcia zwierzaka do hotelu podpisujemy "umowę powierzenia kota pod opiekę"  pobierz

CENNIK

Koty:

20 zł – doba z wyżywieniem

25 zł – doba z wyżywieniem w weekend (od piątku do niedzieli), w tzw. "długie weekendy", w wakacje, ferie i Święta

 • Opłata pobierana jest z góry w dniu pozostawienia kota
 • Doba hotelowa trwa 24godziny i jest liczona od godziny przyjęcia kota do hotelu.
 • Odbiór kota poniżej 8 godzin od rozpoczęcia nowej doby liczony jest jak pół doby.
 • Odbiór powyżej 8 godzin od rozpoczęcia nowej doby liczony jest jak cała doba.
 •  W przypadku pobytu kilku kotków od jednego właściciela istnieje możliwość indywidualnego ustalenia ceny.
 •  Jeżeli w hotelu są wolne miejsca kot zajmuje dwa "pokoje" w cenie jednego.

 Zapewniamy karmę renomowanej firmy Iams (40% zawartości mięsa)

 

 Króliki, świnki morskie i inne małe zwierzęta:

 10 zł – doba bez wyżywienia

 Właściciel zwierzątka jest zobowiązany dostarczyć do hotelu zapas pokarmu i ściółki do klatki na cały okres pobytu.

 

 

Podkategorie

 • Extensions

  The Joomla! content management system lets you create webpages of various types using extensions. There are 5 basic types of extensions: components, modules, templates, languages, and plugins. Your website includes the extensions you need to create a basic website in English, but thousands of additional extensions of all types are available. The Joomla! Extensions Directory is the largest directory of Joomla extensions.

Copyrigcht © 2013 Grand Kotel - hotel dla Twojego kota